شرکت ناب اکسیر

شرکت ناب اکسیر پایا شیمی

اولین و تنها تولیدکننده ماده استخراج مس در خاورمیانه
Chemical factories

ناب اکسیر، تنها تولیدکننده ماده استخراج مس در خاورمیانه

مدیران شرکت ناب اکسیر پایا شیمی ( آقای دکتر علی مرادی و سرکار خانم مهندس حمیده زلفی) از سال 1380 فعالیت مشترک خود بر مبنی تولید محصولات شیمیایی مختلف خصوصا تولید ماده استخراج کننده آغاز نمودند ( توضیحات مفصل این موضوع در تاریخچه آمده است).

هم اکنون شرکت ناب‌اکسیر پایاشیمی تنها تولیدکننده محلول استخراج کننده (استجصال‌کننده) مس در خاورمیانه می‌باشد و با تولید (صفر تا صد) ماده های نونیل سالیسیل آلدوکسیم و کتوکسیم در این شرکت گریدهای CLX 5640,  CLX5774, CLX984  بصورت صنعتی ودر مقیاس بالا در حال تولید می باشند. شرکت ناب‌اکسیر آماده تامین نیاز تمامی واحدهای فرآوری و تولیدکننده کاتد مس به روش هیدرومتالورژی می‌باشد. 

علاوه برآن در زمینه تولید و سنتز مواد شیمیایی دیگر نظیر رزین های فنولیک ( نووالاک و رزول)، تولید کود های شلات کننده کشاورزی(EDDHA) و نیز در زمینه تولید حلال های مختلف شیمیایی مورد استفاده در صنعت مس و استحصال سایر فلزات نیز فعالیت تولیدی خود را  آغاز نموده است.
naabexir
naabexir

تاریخچه بومی سازی ماده استخراج کننده مس:

مدیران  شرکت ناب اکسیر پایا شیمی  از سال 1380 بصورت آزمایشگاهی و غیررسمی  فعالیت های  خود را برای تولید محصولات شیمیایی خصوصا ماده استخراج‌کننده مس آغاز نمودند.  از سال 1384 با انعقاد یک قرارداد فی‌مابین مجتمع مس سرچشمه و دانشگاه شهید باهنر کرمان در خصوص تولید ماده‌های الدوکسیم و کتوکسیم که اجزا تشکیل دهنده اصلی  ماده  استخراج‌کننده مس می باشند این پروژه بطور رسمی کلید خورد. همزمان با انعقاد این قرار داد در سال  1385 مدیران شرکت با تاسیس شرکت پایاسنتز تصمیم جدی خود را مبنی تولید این نوع از محصولات شیمیایی را آغاز نمودند.

در سال 1387 اختتام پروژه و تایید مجتمع مس سرچشمه مبنی بر موفقیت آمیز بودن نمونه آزمایشگاهی را در یافت نمودند.  در سال1390 نیز قرار داد فروش  محصول فوق در مقیاس صنعتی و تناژ به مجتمع مس سرچشمه بسته شد و پس از مدت کوتاهی اولین محموله این  ماده ( شامل بیش از یک تن از محصول فوق ) تحویل و تسویه حساب انجام شد.

مدیرعامل

آقای دکتر علی مرادی 
سوابق اجرایی:
مدیرعامل شرکت ناب‌اکسیر پایاشیمی
عضو هیئت مدیره شرکت صنایع شیمایی پایاسنتز
احداث بخش مهندسی شیمی دانشگاه شهید باهنر کرمان

رئیس هیئت‌مدیره

خانم مهندس حمیده زلفی
سوابق اجرایی:
عضو هیئت مدیره شرکت ناب‌اکسیر پایاشیمی
مدیرعامل شرکت صنایع شیمایی پایاسنتز
احداث بخش مهندسی شیمی دانشگاه شهید باهنر کرمان

سوابق تحقیقاتی مدیران

توليد زانتات‌ها در مقياس آزمايشگاهي (هاXanthate )
سنتز و توليد  Lix (Ketoxim & aldoxime)
سنتز و توليد بتائين ها( كوكوآميدوپروپيل)
سنتز و توليد داروهاي شيميايي  نظير  Niclozamideو pyrastame

ناب‌اکسیر پایاشیمی

شرکت ناب‌اکسیر پایاشیمی، تنها تولیدکننده ماده استخراج‌کننده مس در خاورمیانه می‌باشد. هم‌اکنون گریدهای CLX5640، CLX5774، CLX984 در خط تولید این شرکت در حال تولید می‌باشد.
شرکت ناب‌اکسیر در حال حاضر آماده تامین نیاز تمامی واحدهای فرآوری مس به روش لیچینیگ و بایولیچینگ می‌باشد.

با ما در ارتباط باشید

آدرس: تهران ، سعادت‌آباد ، خیابان علامه طباطبایی‌ جنوبی ، کوچه 22 شرقی ، پلاک 24 ، واحد1

کد پستی:
1997843383
تلفن:
021-88699004-6