شرکت ناب اکسیر

شرکت ناب اکسیر پایا شیمی

اولین و تنها تولیدکننده ماده استخراج مس در خاورمیانه

ناب اکسیر، تنها تولیدکننده ماده استخراج مس در خاورمیانه

مدیران شرکت ناب اکسیر پایاشیمی ( آقای دکتر علی مرادی و خانم مهندس حمیده زلفی) از سال 1380 فعالیت مشترک خود مبنی بر تولید محصولات شیمیایی پیشرفته خصوصا تولید ماده استخراج کننده مس را آغاز نمودند. (توضیحات مفصل این موضوع در تاریخچه آمده است).
هم اکنون شرکت دانش‌بنیان ناب‌اکسیر پایاشیمی تنها تولیدکننده محلول استخراج کننده (استحصال‌کننده) مس در خاورمیانه می‌باشد. شرکت ناب‌اکسیر پایاشیمی با تولید (صفر تا صد) ماده‌های نونیل سالیسیل آلدوکسیم و کتوکسیم توانسته‌است گریدهایCLX5640,  CLX5774, CLX984   را بصورت صنعتی و در مقیاس بالا تولید کند. حلال استخراجی این شرکت هم بصورت شارژ اولیه و به منظور شارژ دوره‌ای در بسیاری از خطوط تولید کاتد لیچینگی در کشور در حال استفاده‌است. شرکت ناب‌اکسیر آماده تامین نیاز تمامی واحدهای فرآوری و تولیدکننده کاتد مس به روش هیدرومتالورژی در کشور می‌باشد. 
ناب‌اکسیر علاوه بر مواد فوق، در زمینه تولید و سنتز مواد شیمیایی دیگر نظیر تولید کودهای شلات کننده کشاورزی(EDDHA) ، تولید چسب‌های صنعتی، رزین های فنولیک ( نووالاک و رزول) و نیز در زمینه تولید سایر حلال‌ها و مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت فرآوری همچون کلکتورهای فلوتاسیون، سطح‌سازها و مواد مختلف شیمیایی مورد استفاده در صنعت مس و استحصال سایر فلزات نیز فعال است.
 
naabexir
naabexir

تاریخچه بومی سازی ماده استخراج کننده مس:

مدیران  شرکت ناب‌اکسیر پایاشیمی  از سال 1380 بصورت آزمایشگاهی و غیررسمی  فعالیت‌های  خود را برای تولید محصولات شیمیایی پیشرفته خصوصا ماده استخراج‌کننده مس آغاز نمودند.  در سال 1384 با انعقاد قرارداد فی‌مابین مجتمع مس سرچشمه و دانشگاه شهید باهنر کرمان در خصوص تولید ماده‌های آلدوکسیم و کتوکسیم (که اجزا اصلی  تشکیل دهنده ماده  استخراج‌کننده مس می باشند) پروژه تولید ماده استخراج‌کننده مس (CLX)، بطور رسمی کلید خورد. همزمان با انعقاد این قرارداد در سال  1385 مدیران شرکت با تاسیس شرکت صنایع شیمیایی پایاسنتز فعالیت جدی خود را مبنی بر تولید این محصولات در مقیاس صنعتی آغاز نمودند.
در سال 1387 اختتام پروژه و تایید مجتمع مس سرچشمه مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن نمونه آزمایشگاهی تولید شده  دریافت شد.  در سال1390 نیز قرارداد فروش محصول فوق در مقیاس صنعتی و تناژ با مجتمع مس سرچشمه بسته شد. پس از مدت کوتاهی اولین محموله این  ماده تحویل مجتمع سرچشمه گردید و تسویه حساب انجام شد.
در سال 1387 اختتام پروژه و تایید مجتمع مس سرچشمه مبنی بر موفقیت آمیز بودن نمونه آزمایشگاهی را در یافت نمودند.  در سال1390 نیز قرار داد فروش  محصول فوق در مقیاس صنعتی و تناژ به مجتمع مس سرچشمه بسته شد 

مدیرعامل

آقای دکتر علی مرادی 
سوابق اجرایی:
مدیرعامل شرکت ناب‌اکسیر پایاشیمی
عضو هیئت مدیره شرکت صنایع شیمایی پایاسنتز
احداث گروه مهندسی پلیمر دانشگاه شهید باهنر کرمان
احداث بخش مهندسی شیمی دانشگاه شهید باهنر کرمان

رئیس هیئت‌مدیره

خانم مهندس حمیده زلفی
سوابق اجرایی:

عضو هیئت مدیره شرکت ناب‌اکسیر پایاشیمی
مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی پایاسنتز

سوابق تحقیقاتی مدیران

تولید مواد شیمیایی مورد استفاده در فرآوری مواد معدنی و دارویی
توليد زانتات‌ها در مقياس آزمايشگاهی و پایلوت (Xanthates)

سنتز و توليد استخراج‌کننده حلالی مس (Ketoxim & Aldoxime)
سنتز و توليد بتائين‌ها (كوكوآميدوپروپيل)
سنتز و توليد داروهای شيميايی  نظير  Niclozamide و Pyrastame

ناب‌اکسیر پایاشیمی

شرکت ناب‌اکسیر پایاشیمی، تنها تولیدکننده ماده استخراج‌کننده مس در خاورمیانه می‌باشد. هم‌اکنون گریدهای CLX5640، CLX5774، CLX984 در خط تولید این شرکت در حال تولید می‌باشد.
شرکت ناب‌اکسیر در حال حاضر آماده تامین نیاز تمامی واحدهای فرآوری مس به روش لیچینیگ و بایولیچینگ می‌باشد.

جدیدترین مطالب سایت

با ما در ارتباط باشید

آدرس: تهران ، سعادت‌آباد ، خیابان علامه طباطبایی‌ جنوبی ، کوچه 22 شرقی ، پلاک 24 ، واحد1

کد پستی:
1997843383
تلفن:
021-88699004-6